fbpx

Visiiri kasutusjuhend

Visiiri kokkupanek ja desinfitseerimine

Tavapärane visiiri komplekt tarnitakse osadena 30×40 cm minigrip kotis: pearaam, kahepoolselt kiletatud kaitseekraan ja kummipael.

Laiema ja kõrgema ekraaniga meditsiinivaldkonnale mõeldud visiiri komplektil on lisaks kaasas ekraani alumine kaar-raam ja teine kummipael soovi korral üle pealae asetamiseks, et tagada stabiilsem visiir pikaajalisemal tööl.

Visiiri komplekteerimine võtab aega 1-2 minutit.

Hetkel tarnime komplekti 0,5mm PET-G materjalist kaitseekraaniga, kaetud mõlemalt poolt läbipaistva kaitsekilega (kaitsekile vajab enne kasutamist eemaldamist).

Desinfitseerimine

Visiiri komplekt tarnitakse osadena 30×40 cm minigrip kilekotis: pearaam, kahepoolselt kiletatud kaitseekraan ja kummipael.

Minigrip kilekott on sobilik eelnevalt kokkupandud visiiri hoiustamiseks enne kasutamist. Samuti peale kasutamist desinfitseerimise eelseks hoiustamiseks, kui visiiri pole võimalik kohe puhastada. Põhimõte on järgida “musta” ja “puhta” pinna reeglit. Kui panna kasutatud visiir kilekotti, tuleks seejärel seest ja väljast desinfitseerida ka kott.

Visiir-kaitsemaski puhastamist (ka tolmust) alusta võimalusel sooja veega loputamisega (temperatuur kuni +50C). Seejärel sobivad desinfitseerimiseks üldtuntud mitteagressiivsed vahendid – nt desinfitseerimislapid ja -vedelikud, samuti kätepesuseep või nõudepesuvahend sooja veega (kuni +50C). Enne kaitseekraani puhastamist tundmatu vahendiga, proovi puhastusvahendi mõju esmalt väiksemal pinnal ekraani serval.

Parim abivahend puhastamiseks (ja kuivatamiseks) on pehme (mikrokiud)lapp. Soovitame vältida kaitseekraani puhastamist kuiva kätepaberiga, mille tõttu võib ekraan tuhmuda. Komplekti temperatuuritaluvus on -30C kuni +65C.

Täpsemad juhised desinfitseerimiseks leiad Terviseameti soovitustest:

Ja info laiemalt:
– desinfitseerimisvahendid ja pakkujad